DOPRAVA ZDARMA

Nakupte
alespoň za
2 000 Kč
a získejte
dopravu pomocí
PPL a Zásilkovny ZCELA ZDARMA.Novinky v tiskárně
Brožurovací Duplo System

    Další novinka právě přistála v naší tiskárně - brožurovací systém Duplo zvládne až 4.000 brožur za hodinu!   Tak objednávejte brožury, ať dáme lince pořádnou testovací zátěž.

více
Automatická řezačka Duplo

A je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.

více
Xerox Primelink B9100

Právě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100.  A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Digitál nebo ofset - kde je ona hranice?

Přidáno: 12.03.2018


Potřebujete tisknout brožury, letáky, kalendáře, vizitky, plakáty a mnoho dalších tiskovin, ale nevíte, jestli si vybrat tisk ofsetový nebo digitální? Chcete co nejkvalitnější výsledky, a proto vám forma tisku není lhostejná? Pojďte se podívat, v čem se tyto technologie liší. Volbu technologie je často nejlepší nechat na našem uvážení, z praxe vždy vybereme nejvhodnější technologii tisku.

Digitál nebo ofset – kde je ona hranice?

 

Kvalitní offline propagace je závislá nejen na skvělém nápadu pro obsah, ale také na správné volbě technologie tisku. Na výběr máte totiž ze dvou možností, a sice technologie digitální nebo ofsetová. Která je tedy ta správná?

 

Asi se nedá jednoznačně říct, že ta či ona volba je správná, protože obě technologie mají svoje jedinečné vlastnosti. Díky moderním technologiím se však kvalita digitálního tisku, která v minulosti nebyla nijak slavná, vyrovnala kvalitě ofsetového tisku a je velmi těžké rozeznat, jakou technologii dodavatel použil.

 

 

Starší technologie tisku je ofsetová. Technika tohoto tisku je založena na vzájemném odpuzování barvy a vody. Na tiskařský válec se pomocí chemických vlastností nanesou barvy a ty se následně tisknou na papír. Nejdřív se však musí vyrobit tisková deska, která se založí do tiskové jednotky, až poté může začít tisk na papír. Tato technologie umožňuje tisk i na méně kvalitní povrch, ale s vysokou kvalitou výsledného tisku.

 

V případě technologie digitální jde o zcela odlišnou metodu. Tisk je prováděný přímo z počítače na papír, a to bez toho, abyste museli přenášet barvu na tiskařský válec. Jedná se tedy o metodu rychlejší a levnější. Mnohdy se stala u této technologie kamenem úrazu nižší kvalita výsledného tisku, protože není vhodný pro všechny druhy tiskovin.

 

 

Pořád však zůstává otázkou, do které varianty vložit svoje nápady a požadavky?

 

V první řadě je rozhodující objem zakázky. Pokud se tedy jedná o zakázku malou či střední, tak je výhodnější digitální technologie tisku. Pokud se však jedná o zakázku velkou, tedy o několika tisícové kusy, tak je vhodnější tisk ofsetový.

 

Pokud potřebujete zakázku zpracovat rychle a levně, tak je vhodnější digitální tisk. V případě, že potřebujete pracovat se šedou barvou a jejími odstíny, tak je vhodnější pro kvalitu ofsetový tisk.

 

U digitálního tisku není možné tisknout přímou barvou, ofsetový tisk to naopak umožňuje.

 

 

Takže co z toho všeho vyplývá?

 

Výběr technologie tisku je závislý na individuálních potřebách a požadavcích. Takže na objemu zakázky, obsahu zakázky a výběru barev, časových termínech, použitém materiálu a podobně. Proto tisk, který je vhodný pro jednu zakázku nemusí být vhodný pro druhou a naopak.

 

 

Takže pořád vládne zlatá střední cesta a obě technologie mají svoji důležitou roli.

 

Příklad z praxe: u tisku letáků je samozřejmě hranice ovlivněna formátem, pro příklad u formátu A4 je ona hranice pro výhodný digitální tisk do 2.000 ks, poté se již vyplácí zvolit ofset.Digital vs ofset


Zpět na seznam článků

Informace

Copyright 2016 - 2021 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz