DOPRAVA ZDARMA

Nakupte
alespoň za
2 000 Kč
a získejte
dopravu pomocí
PPL a Zásilkovny ZCELA ZDARMA.Novinky v tiskárně
Brožurovací Duplo System

    Další novinka právě přistála v naší tiskárně - brožurovací systém Duplo zvládne až 4.000 brožur za hodinu!   Tak objednávejte brožury, ať dáme lince pořádnou testovací zátěž.

více
Automatická řezačka Duplo

A je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.

více
Xerox Primelink B9100

Právě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100.  A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Kde všude mají maturitu a kde se vlastně vzala?

Přidáno: 03.01.2019

Maturita je závěrečná zkouška, kterou se ukončuje úplné střední vzdělání v Česku. V určitých obměnách bychom se s ní mohli setkat i v dalších zemích. Patří mezi ně Rakousko, Polsko, Slovensko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Maďarsko, Lichtenštejnsko, Srbsko, Černá Hora, Slovinsko a Švýcarsko.

 

V Británii je to pak zkouška "A-level exam", v Německu "Abitur" a ve Francii  "le baccalauréat".

Vykonání maturitní zkoušky patří mezi povinnou součást středoškolského studia a je to jeden z předpokladů pro přijetí ke studiu vysokoškolskému. V případě nesložení maturitní zkoušky je středoškolské studium ukončeno bez maturity.

Státní maturity

Určité formy jsou zavedeny v některých evropských zemích a to včetně naší.

V Německu je zkouška jednotná a to na úrovni spolkových zemí. Polští studenti si vybírají ze dvou různých obtížností, jejichž volba závisí na vysoké škole, na níž se dále hlásí. Slovinské střední školy mají státní maturitu zavedenou již delší dobu a s její přípravou pomáhají i místní univerzity.

Historie maturity

Prvopočátky této zkoušky sahají do počátku 19. století na území Pruska. Na našem území se tyto písemné a ústní formy zkoušek objevují v polovině 19. století. Tyto standardizované státní zkoušky probíhaly pouze na klasickém gymnáziu, sestávaly z více částí, byly poměrně obtížné a jejich úspěšné složení bylo podmínkou pro přijetí k dalšímu studiu na vysoké školy. Na konci 19. století zákon zavedl maturitu i na reálkách, což byly střední školy zaměřené na přírodní vědy a živé jazyky.

Maturitní ples

Tato společenská událost a tradice patří k ukončení vzdělání na střední škole, která je zakončena maturitní zkouškou. Celou událost organizují studenti, kteří připravují i program, jehož součástí je studentské předtančení. Bývá většinou laděno na nějaké téma, které si studenti zvolí.

K přípravě maturitního plesu patří i výroba pozvánek, maturitních novin a vstupenek. S veškerými tištěnými materiály pro maturitní plesy vám pomůžeme, stačí když se podíváte sem https://www.e-abctiskarna.cz/maturitni-plesy/.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2021 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz