DOPRAVA ZDARMA

Nakupte
alespoň za
2 000 Kč
a získejte
dopravu pomocí
PPL a Zásilkovny ZCELA ZDARMA.Novinky v tiskárně
Brožurovací Duplo System

    Další novinka právě přistála v naší tiskárně - brožurovací systém Duplo zvládne až 4.000 brožur za hodinu!   Tak objednávejte brožury, ať dáme lince pořádnou testovací zátěž.

více
Automatická řezačka Duplo

A je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.

více
Xerox Primelink B9100

Právě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100.  A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Barvy a psychika aneb "V jaké barvě orientovat propagační materiály"

Přidáno: 30.05.2019

Je všeobecně známo, že barvy ovlivňují naši psychiku a to jak pozitivně, tak i negativně.

 

Barvy rozdělujeme na studené a teplé. Mezi teplé barevné tóny patří červená, žlutá, hnědá nebo oranžová. Tyto barvy dodávají energii a navozují pocit tepla. Kromě toho povzbuzují aktivitu i myšlení. Mezi studené barvy patří zelená, modrá či fialová. Tyto barvy jsou spíše pasivní, vybízejí k meditaci a ke zklidnění. Podporují duševní rovnováhu.

 

Barvy podporují atmosféru

Jak je to však s barvami a propagačními materiály či letáky?

 

Při výběru barev mějte na paměti nejen obsah sdělení, ale také cílovou skupinu, pro níž jsou propagační materiály určené.

 

Pokud chcete tisknout barevně, obecně platí, že jsou vhodnější barvy výraznější. Pokud chcete, aby letáky spojovali lidé s vaší firmou, vybírejte barvu a styl grafiky obdobný vašemu logu a firemní identitě.

Barvy mluví za vše

Žlutá barva je povzbudivá, aktivizuje naši mysl a povzbuzuje paměť. Působí blahodárně na naše smysly, zlepšuje naši náladu a je velmi optimistická. Červená barva je nejvíce energická, velmi výrazná, provokativní, podporuje chuť k jídlu. Oranžová patří také mezi barvy, které povzbuzují. Fialová je barva meditace a zklidnění mysli, má vliv na naše nevědomí.Také podporuje chuť k jídlu a hluboce uvolňuje. Modrá barva odráží klid, nekonečno a harmonii, má uklidňující a uvolňující vlastnosti, navozuje pocit důvěryhodnosti. Zelená posílí naše smysly a oživí zrak. Je to barva svázaná s přírodou, pomáhá při únavě. Bílá patří mezi neutrální odstíny a navozuje pocit čistoty.

 

Impulzivní nákupy podporuje oranžová a žlutá barva. Červená barva se velmi často používá při tvorbě výprodejových letáků. Zelená barva je charakteristická pro ekologii. Modrou barvu využívají velmi často značky konzervativní. Fialovou barvu často nalezneme u produktů kosmetických.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2021 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz