
Další novinka právě přistála v naší tiskárně - brožurovací systém Duplo zvládne až 4.000 brožur za hodinu! Tak objednávejte brožury, ať dáme lince pořádnou testovací zátěž.
víceDalší novinka právě přistála v naší tiskárně - brožurovací systém Duplo zvládne až 4.000 brožur za hodinu! Tak objednávejte brožury, ať dáme lince pořádnou testovací zátěž.
víceA je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.
vícePrávě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100. A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?
víceRazítka jsou v současné době běžnou součástí našich životů. Zjistili jsme o nich některé zajímavé informace, které vás možná překvapí. Podívejte se, jaké.
V roce 1736 francouzský vědec, cestovatel a geograf Charles Marie de la Condamine cestoval po Amazonské řece, jejíž mapu připravil a učinil zde zajímavý objev. Objevil zde rostlinu, jejíž vzorek poslal k prozkoumání do Francie. Jednalo se o kaučukovník. O sto let později byla tato rostlina u zrodu prvního gumového razítka, jehož podobu známe i my. Condamine tehdy poznamenal, že objevil látku, která výborně smaže tužkou psaný text z papíru. Jednalo se o latexové mléko, které vytéká z kaučukovníku. Této vlastnosti se začalo využívat v roce 1770. V té době však byl kaučuk tak drahý, že si širokou veřejnost nezískal.
V Jižní Americe byly také nalezeny kmeny stromů s lepivou hmotou, kterou některé z místních kmenů používaly jako lepidlo.
V Austrálii údajně domorodé kmeny používaly spálený kaučuk jako součást tetovacího rituálu. Gumové saze, které přidávaly do propíchnuté kůže, poskytovaly dokonalé výsledky.
V současné době se používají gumová tetovací razítka jako krátkodobá alternativa klasického tetování. Na začátku šedesátých let vznikla mladší podoba současného razítka a to z mosazi.
Existuje však spor, kdo je prvním vynálezcem razítek. L.F. Witherell prohlásil, že on vynalezl razítko. Historie gumových razítek je spojována také s historií stomatologického průmyslu. Pryž se tehdy používala pro stomatologické formy.
V současné době se razítka vyrábějí na zakázku a především pro podnikatelskou sféru. Obsahují většinou logo, adresu a kontakt společnosti, pro níž jsou vyráběna. Některá razítka mají pohyblivé části, díky nimž lze měnit písmena i číslice.
Výrobu razítek se zabývá i naše společnost e-abctiskárna, která vyrábí razítka za velmi přijatelné ceny a každému na míru.