DOPRAVA ZDARMA

Nakupte
alespoň za
2 000 Kč
a získejte
dopravu pomocí
PPL a Zásilkovny ZCELA ZDARMA.Novinky v tiskárně
Brožurovací Duplo System

    Další novinka právě přistála v naší tiskárně - brožurovací systém Duplo zvládne až 4.000 brožur za hodinu!   Tak objednávejte brožury, ať dáme lince pořádnou testovací zátěž.

více
Automatická řezačka Duplo

A je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.

více
Xerox Primelink B9100

Právě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100.  A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Trápí vás prokrastinace? Plánujte

Přidáno: 09.06.2019

Prokrastinace patří mezi velmi nepříjemné a někdy i obtěžující vlastnosti. Je to způsob, který nás nutí odkládat plnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Někdy se pak může objevit pocit viny a dokonce i stres. Je to vlastnost, která má velký vliv na naši produktivitu práce.

 

Jak prokrastinaci předcházet? Jednoduše tím, že si svůj čas i práci budete plánovat. Kvalitním pomocníkem pro plánování času i práce jsou kalendáře nástěnné i stolní a osobní diáře.

 

Jak efektivně plánovat?

Prvním důležitým krokem je určit si prioritu jednotlivých činností a úkoly si, dle důležitosti rozplánovat na celý týden rovnoměrně. Každý den si naplánujte několik různorodých položek, které zvládnete během dne zpracovat. Nejdůležitější věci si naplánujte na začátek týdne a postupně ubírejte z náročnosti. Stejně tak plánujte práci i na každý den. Ty nejvíce náročné úkoly si nechejte na začátek.

 

Pokud jste v pohodě a stíháte, můžete si splnit i některé úkoly naplánované na později. Pokud přemýšlíte nad multitaskingem (práce na několika úkolech současně), není to dobrá volba. Jednotlivé úkoly vás mohou brzdit, nebudete se na nic soustředit tak, jak máte a ve finále nestihnete dotáhnout žádný úkol do konce a tak jak má být splněn. Ideální je, pokud si můžete seskupit obdobné druhy práce do jedné části dne.

 

Pokud vás čeká velký projekt, naplánujte si jej na několik dílčích úkolů. Nastavte si termíny jejich splnění. Máte- li před sebou úkol namáhavý, dejte mu nějakou časovou dotaci.

 

Mějte na paměti, že během práce je potřeba si dělat krátké přestávky na odpočinek, myslete tedy na ně při plánování. Může to být chvilka na šálek kávy, malé cvičení pro uvolnění a pokud máte možnost, tak krátká procházka na čerstvém vzduchu. Všechny tyto činnosti vám pomohou se na chvíli odpoutat od práce a načerpat novou energii na další pracovní úkoly.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2021 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz