DOPRAVA ZDARMA

Nakupte
alespoň za
2 000 Kč
a získejte
dopravu pomocí
PPL a Zásilkovny ZCELA ZDARMA.Novinky v tiskárně
Brožurovací Duplo System

    Další novinka právě přistála v naší tiskárně - brožurovací systém Duplo zvládne až 4.000 brožur za hodinu!   Tak objednávejte brožury, ať dáme lince pořádnou testovací zátěž.

více
Automatická řezačka Duplo

A je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.

více
Xerox Primelink B9100

Právě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100.  A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Odkud se vzaly pohlednice?

Přidáno: 28.01.2019

Každý z vás jistě už nějakou tu pohlednici - pohled dostal a jistě také nějakou poslal. Pozdravy z dovolené, z tábora nebo z prázdnin od babičky, se posílaly na obdélníkových kartách, většinou s obrázkem místa, kde jste se momentálně nacházeli. Pohlednice sice mají i elektronickou podobu, ale tištěná forma pohlednic má své kouzlo a půvab. Obliba papírových pohlednic mezi lidmi opět stoupá a to nejen o vánočním období. V obchodech nebo na poště můžete natrefit i na pohlednice ve tvaru kruhu nebo trojúhelníku. Jistě zaujmou svou originalitou.

Kdy se vytiskla první pohlednice?

Mnoho odborníků se v otázce, kdy byla první pohlednice vytisknuta, rozchází. Každý si k názvu pohlednice přiřazuje trochu něco jiného. První, ručně malovaná pohlednice, byla odeslaná v Anglii roku 1840. Ovšem někteří znalci považují za prvního vydavatele pohlednice rytce Desmainsonse z Francie, který údajně vyrobil první pohlednici v roce 1777.

 

Pohlednice se velmi brzy začaly využívat k různým reklamním sdělením. Zasláním vkusné pohlednice k Vánocům, jménem vaší společnosti, svým klientům, zákazníkům, obchodním partnerům, ale také zaměstnancům, můžete podpořit dobré vztahy, které máte. První reklamní pohlednice vyšla ve Velké Británii v roce 1872. Obrovský nárůst oblíbenosti pohlednic však nastal během 90. let 19. století, kdy se na nich poprvé objevila Eiffelova věž.

 

Netrvalo dlouho a na pohlednicích se začaly objevovat ženské akty. Nejvíce se jich tisklo ve Francii, proto byly známé pod názvem francouzské pohlednice.

Nejznámnější pohlednice

V roce 2002 se prodala pohlednice karikatury pošťáků, která byla zřejmě myšlena jako vtip. V roce 1840 ji zhotovil Theodore Hook. Prodala se za 31 750 liber.

 

Pohlednice v obchodech seženete v moderním, ale také klasickém provedení. Pokud si toužíte nechat zhotovit vlastní pohlednici, která vám pomůže prezentovat vaši společnost, vyzkoušejte naši sekci tisku pohlednic https://www.e-abctiskarna.cz/tisk/pohlednice/tisk-pohlednic/.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2021 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz