DOPRAVA ZDARMA

Nakupte
alespoň za
2.000 Kč
a získejte
dopravu
pomocí
PPL ZCELA ZDARMA.Novinky v tiskárně
Automatická řezačka Duplo

A je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.

více
Nový balící stroj

I v této době boříme firemní rekordy a s tím souvisí také další inovace technologií. Představujeme našeho nového maximálně využívaného pomocníka, který všechno důkladně zabalí!   P.S. Další velká posila je již...

více
Xerox Primelink B9100

Právě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100.  A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Odkud se vzaly pohlednice?

Přidáno: 28.01.2019

Každý z vás jistě už nějakou tu pohlednici - pohled dostal a jistě také nějakou poslal. Pozdravy z dovolené, z tábora nebo z prázdnin od babičky, se posílaly na obdélníkových kartách, většinou s obrázkem místa, kde jste se momentálně nacházeli. Pohlednice sice mají i elektronickou podobu, ale tištěná forma pohlednic má své kouzlo a půvab. Obliba papírových pohlednic mezi lidmi opět stoupá a to nejen o vánočním období. V obchodech nebo na poště můžete natrefit i na pohlednice ve tvaru kruhu nebo trojúhelníku. Jistě zaujmou svou originalitou.

Kdy se vytiskla první pohlednice?

Mnoho odborníků se v otázce, kdy byla první pohlednice vytisknuta, rozchází. Každý si k názvu pohlednice přiřazuje trochu něco jiného. První, ručně malovaná pohlednice, byla odeslaná v Anglii roku 1840. Ovšem někteří znalci považují za prvního vydavatele pohlednice rytce Desmainsonse z Francie, který údajně vyrobil první pohlednici v roce 1777.

 

Pohlednice se velmi brzy začaly využívat k různým reklamním sdělením. Zasláním vkusné pohlednice k Vánocům, jménem vaší společnosti, svým klientům, zákazníkům, obchodním partnerům, ale také zaměstnancům, můžete podpořit dobré vztahy, které máte. První reklamní pohlednice vyšla ve Velké Británii v roce 1872. Obrovský nárůst oblíbenosti pohlednic však nastal během 90. let 19. století, kdy se na nich poprvé objevila Eiffelova věž.

 

Netrvalo dlouho a na pohlednicích se začaly objevovat ženské akty. Nejvíce se jich tisklo ve Francii, proto byly známé pod názvem francouzské pohlednice.

Nejznámnější pohlednice

V roce 2002 se prodala pohlednice karikatury pošťáků, která byla zřejmě myšlena jako vtip. V roce 1840 ji zhotovil Theodore Hook. Prodala se za 31 750 liber.

 

Pohlednice v obchodech seženete v moderním, ale také klasickém provedení. Pokud si toužíte nechat zhotovit vlastní pohlednici, která vám pomůže prezentovat vaši společnost, vyzkoušejte naši sekci tisku pohlednic https://www.e-abctiskarna.cz/tisk/pohlednice/tisk-pohlednic/.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2020 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz