Náš TIP

DOPRAVA ZDARMA!

Nakupte
alespoň za
3.000 Kč
a získejte
dopravu pomocí PPL
ZCELA ZDARMA.


Novinky v tiskárně
Upgrade e-shopu!

  Milí zákazníci, znovu jsme výrazně vylepšili služby online tisku!   Celé letní prázdniny jsme strávili rozšiřováním, úpravami obsahu a přizpůsováním e-shopu pro lepší používání, redesignem některých částí aj. Pevně věříme, že se...

více
Falcovací stroj Duplo

  S velkým potěšením oznamujeme další přírustek do našeho parku tiskařské techniky - nový falcovací stroj Duplo DF-1200 pro pohodlné skládání papírů.      DF-1200 je falcovací automat s jedinečným způsobem vzduchového podávání papíru. Zařízení...

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?

Odkud se vzaly pohlednice?

Přidáno: 28.01.2019

Každý z vás jistě už nějakou tu pohlednici - pohled dostal a jistě také nějakou poslal. Pozdravy z dovolené, z tábora nebo z prázdnin od babičky, se posílaly na obdélníkových kartách, většinou s obrázkem místa, kde jste se momentálně nacházeli. Pohlednice sice mají i elektronickou podobu, ale tištěná forma pohlednic má své kouzlo a půvab. Obliba papírových pohlednic mezi lidmi opět stoupá a to nejen o vánočním období. V obchodech nebo na poště můžete natrefit i na pohlednice ve tvaru kruhu nebo trojúhelníku. Jistě zaujmou svou originalitou.

Kdy se vytiskla první pohlednice?

Mnoho odborníků se v otázce, kdy byla první pohlednice vytisknuta, rozchází. Každý si k názvu pohlednice přiřazuje trochu něco jiného. První, ručně malovaná pohlednice, byla odeslaná v Anglii roku 1840. Ovšem někteří znalci považují za prvního vydavatele pohlednice rytce Desmainsonse z Francie, který údajně vyrobil první pohlednici v roce 1777.

 

Pohlednice se velmi brzy začaly využívat k různým reklamním sdělením. Zasláním vkusné pohlednice k Vánocům, jménem vaší společnosti, svým klientům, zákazníkům, obchodním partnerům, ale také zaměstnancům, můžete podpořit dobré vztahy, které máte. První reklamní pohlednice vyšla ve Velké Británii v roce 1872. Obrovský nárůst oblíbenosti pohlednic však nastal během 90. let 19. století, kdy se na nich poprvé objevila Eiffelova věž.

 

Netrvalo dlouho a na pohlednicích se začaly objevovat ženské akty. Nejvíce se jich tisklo ve Francii, proto byly známé pod názvem francouzské pohlednice.

Nejznámnější pohlednice

V roce 2002 se prodala pohlednice karikatury pošťáků, která byla zřejmě myšlena jako vtip. V roce 1840 ji zhotovil Theodore Hook. Prodala se za 31 750 liber.

 

Pohlednice v obchodech seženete v moderním, ale také klasickém provedení. Pokud si toužíte nechat zhotovit vlastní pohlednici, která vám pomůže prezentovat vaši společnost, vyzkoušejte naši sekci tisku pohlednic https://www.e-abctiskarna.cz/tisk/pohlednice/tisk-pohlednic/.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2019 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz