DOPRAVA ZDARMA

Nakupte
alespoň za
2.000 Kč
a získejte
dopravu
pomocí
PPL ZCELA ZDARMA.Novinky v tiskárně
Automatická řezačka Duplo

A je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.

více
Nový balící stroj

I v této době boříme firemní rekordy a s tím souvisí také další inovace technologií. Představujeme našeho nového maximálně využívaného pomocníka, který všechno důkladně zabalí!   P.S. Další velká posila je již...

více
Xerox Primelink B9100

Právě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100.  A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Znáte historii poštovních zásilek?

Přidáno: 01.05.2019

Kde se přesně vzal první dopis, to dnes nikdo neví. Posílání dopisů se začalo využívat pravděpodobně ve chvíli, kdy lidé začali psát. První zmínky o organizovaném odesílání dopisů pochází již z 2400 před n.l. z Egypta, kde faraoni využívali kurýry k rozeslání dekretů po celém území státu. Nejstarší dochovaný dopis také z Egypta pochází a to z roku 255 před n.l. Existují důkazy o poštovních systémech z doby starověké Persie, Číny, Indie a Říma.

Kdy vznikla Česká pošta?

Česká pošta vznikla jako státní podnik, až odtržením Slovenska 1.1. 1993. Ovšem její předešlé verze sahají do 1918, kdy 13.11. vzniklo ministerstvo pošt a telegramů, až v roce v 1938 přechází pod vedení ministerstva dopravy.

 

V dnešní době Česká pošta zaměstnává přibližně 31 000 zaměstnanců a je druhou největší firmou v České republice.

První obálky

První obálky byly vyrobeny z látky, zvířecí kůže nebo rostlinných částí. Naštěstí takové v naší nabídce nenaleznete.

 

Babyloňané balili své dopisy do tenkých listů hlíny, které pak ještě zapekli. Hliněné duté koule používali v Mezopotámii 3200 před n. l. a posílali se v nich peníze na soukromé transakce.

 

Papírové obálky byly vyvinuty v Číně, kdy ve 2. století vynalezli papír.

Obálky z naší nabídky zcela odpovídají moderním standardům a jejich potisk probíhá podle nejnovějších technologií.

První poštovní schránky

V roce 1653 Francouz De Valayer v Paříži založil první poštovní systém, do kterých doručil všechny dopisy, které byly v obálkách z jeho vlastního obchodu. Ovšem dosud neznámý člověk umístil do jeho schránek myši, aby dopisy zničili a tím existenci jeho schránek ukončil.

První poštovní známky

Ředitel z Anglie, Rowland Hill, vynalezl lepicí poštovní známku v roce 1837, na které byl rytíř. Prostřednictvím jeho úsilí, první poštovní známka byla vydána v Anglii v roce 1840.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2020 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz