Novinky v tiskárně
Automatický bigovací a perforovací stroj

    Další novinka tohoto roku pro kvalitní dokončování tiskovin! Právě jsme nainstalovali automatický bigovací a perforovací stroj pro snadné zpracovávání potištěných archů!   Jsme tak plně moderně vybaveni pro tisk brožur s tvrdou...

více
Laminátor Foliant

      Oznamujeme další přírustek do našeho parku tiskařské techniky - profesionální laminátor Foliant Gemini 400S pro bezproblémové ušlechtění Vašich tisků.               FOLIANT Gemini 400 S je poloautomatická jednostranná laminovačka pro digitální tisk, robustní...

více

Březnová akce

DOPRAVA ZDARMA!

Nakupte
alespoň za
1.000 Kč
a získejte
dopravu pomocí PPL
ZCELA ZDARMA.


Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?

Znáte historii poštovních zásilek?

Přidáno: 01.05.2019

Kde se přesně vzal první dopis, to dnes nikdo neví. Posílání dopisů se začalo využívat pravděpodobně ve chvíli, kdy lidé začali psát. První zmínky o organizovaném odesílání dopisů pochází již z 2400 před n.l. z Egypta, kde faraoni využívali kurýry k rozeslání dekretů po celém území státu. Nejstarší dochovaný dopis také z Egypta pochází a to z roku 255 před n.l. Existují důkazy o poštovních systémech z doby starověké Persie, Číny, Indie a Říma.

Kdy vznikla Česká pošta?

Česká pošta vznikla jako státní podnik, až odtržením Slovenska 1.1. 1993. Ovšem její předešlé verze sahají do 1918, kdy 13.11. vzniklo ministerstvo pošt a telegramů, až v roce v 1938 přechází pod vedení ministerstva dopravy.

 

V dnešní době Česká pošta zaměstnává přibližně 31 000 zaměstnanců a je druhou největší firmou v České republice.

První obálky

První obálky byly vyrobeny z látky, zvířecí kůže nebo rostlinných částí. Naštěstí takové v naší nabídce nenaleznete.

 

Babyloňané balili své dopisy do tenkých listů hlíny, které pak ještě zapekli. Hliněné duté koule používali v Mezopotámii 3200 před n. l. a posílali se v nich peníze na soukromé transakce.

 

Papírové obálky byly vyvinuty v Číně, kdy ve 2. století vynalezli papír.

Obálky z naší nabídky zcela odpovídají moderním standardům a jejich potisk probíhá podle nejnovějších technologií.

První poštovní schránky

V roce 1653 Francouz De Valayer v Paříži založil první poštovní systém, do kterých doručil všechny dopisy, které byly v obálkách z jeho vlastního obchodu. Ovšem dosud neznámý člověk umístil do jeho schránek myši, aby dopisy zničili a tím existenci jeho schránek ukončil.

První poštovní známky

Ředitel z Anglie, Rowland Hill, vynalezl lepicí poštovní známku v roce 1837, na které byl rytíř. Prostřednictvím jeho úsilí, první poštovní známka byla vydána v Anglii v roce 1840.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2020 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz