DOPRAVA ZDARMA

Nakupte
alespoň za
2 000 Kč
a získejte
dopravu pomocí
PPL a Zásilkovny ZCELA ZDARMA.Novinky v tiskárně
Brožurovací Duplo System

    Další novinka právě přistála v naší tiskárně - brožurovací systém Duplo zvládne až 4.000 brožur za hodinu!   Tak objednávejte brožury, ať dáme lince pořádnou testovací zátěž.

více
Automatická řezačka Duplo

A je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.

více
Xerox Primelink B9100

Právě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100.  A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Znáte historii poštovních zásilek?

Přidáno: 01.05.2019

Kde se přesně vzal první dopis, to dnes nikdo neví. Posílání dopisů se začalo využívat pravděpodobně ve chvíli, kdy lidé začali psát. První zmínky o organizovaném odesílání dopisů pochází již z 2400 před n.l. z Egypta, kde faraoni využívali kurýry k rozeslání dekretů po celém území státu. Nejstarší dochovaný dopis také z Egypta pochází a to z roku 255 před n.l. Existují důkazy o poštovních systémech z doby starověké Persie, Číny, Indie a Říma.

Kdy vznikla Česká pošta?

Česká pošta vznikla jako státní podnik, až odtržením Slovenska 1.1. 1993. Ovšem její předešlé verze sahají do 1918, kdy 13.11. vzniklo ministerstvo pošt a telegramů, až v roce v 1938 přechází pod vedení ministerstva dopravy.

 

V dnešní době Česká pošta zaměstnává přibližně 31 000 zaměstnanců a je druhou největší firmou v České republice.

První obálky

První obálky byly vyrobeny z látky, zvířecí kůže nebo rostlinných částí. Naštěstí takové v naší nabídce nenaleznete.

 

Babyloňané balili své dopisy do tenkých listů hlíny, které pak ještě zapekli. Hliněné duté koule používali v Mezopotámii 3200 před n. l. a posílali se v nich peníze na soukromé transakce.

 

Papírové obálky byly vyvinuty v Číně, kdy ve 2. století vynalezli papír.

Obálky z naší nabídky zcela odpovídají moderním standardům a jejich potisk probíhá podle nejnovějších technologií.

První poštovní schránky

V roce 1653 Francouz De Valayer v Paříži založil první poštovní systém, do kterých doručil všechny dopisy, které byly v obálkách z jeho vlastního obchodu. Ovšem dosud neznámý člověk umístil do jeho schránek myši, aby dopisy zničili a tím existenci jeho schránek ukončil.

První poštovní známky

Ředitel z Anglie, Rowland Hill, vynalezl lepicí poštovní známku v roce 1837, na které byl rytíř. Prostřednictvím jeho úsilí, první poštovní známka byla vydána v Anglii v roce 1840.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2021 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz