Navrhněte si vlastní grafiku

S pomocí aplikace Wepik je návrh grafiky hračkou
Nosíte v hlavě originální nápad vaší grafiky? Zkuste ho proměnit v realitu - pomocí webové aplikace Wepik si sami navrhnete vlastní grafiku. Ať už máte zájem o leták, vizitku, plakát, samolepky nebo cokoli jiného, stačí povolit uzdu své fantazie.

Navrhování vás bude bavit, můžete si hrát s množstvím již předpřipravených šablon a barevných kombinací, nebo začněte s čistým plátnem. Do grafiky si můžete doplnit i například vlastní logo nebo fotografie.

Snad asi jediná nevýhoda této aplikace je ta, že je celá v angličtině, ale nezoufejte - ovládání je velmi intuitivní a proto věříme, že navrhování zvládne každý, co má chuť něco tvořit.

Začněte tvořit

Vyberte si kategorii, o jakou máte zájem:
Letáky
Vizitky
Plakáty
Pozvánky

Pohledy
Samolepky
Certifikáty
Loga

Potřebujete pomoci s návrhem?

Prohlédněte si tento jednoduchý návod, jak pracovat s grafickým editorem

Takto vypadá pracovní plocha grafického editoru Wepik

Ovládání v levém sloupci

V levém sloupci najdete 4 možnosti, které slouží k přidávání jednotlivých částí do vašeho návrhu.

V části "Templates" si můžete vybrat z velkého množství již předpřipravených šablon, čili pokud vám některá z hotový grafik vyhovuje, stačí si ji vybrat a dále si ji můžete přizpůsobit například úpravou barev.

V části "Text" si můžete přidat svůj vlastní text, na výběr máte množství již přednastavených nadpisu nebo formátů, dále máte samozřejmě možnost zvolit si vlastní font, velikost nebo barvu textu.

"Elements" slouží k přidávání různých grafických prvků jako jsou ikony, ilustrace nebo různé geometrické tvary, stačí si vyhledat, co potřebujete.

V části "Photos" máte možnost vybrat si z velkého množství fotografií z bezplatné fotobanky, stačí napsat do vyhledávače, jaký obrázek potřebujete. No a pokud chcete nahrát svou vlastní fotografii nebo logo stačí kliknout na tlačítko "Upload > Add a new image" a vybrat fotografii uloženou v počítači.

Dokument a pravý sloupec

V samotném dokumentu můžete pomocí myši klikat na jakkoliv objekt, posouvat jej nebo dále upravovat pomocí možností, které každý objekt poskytuje v podobě ovládacích ikonek, které se zobrazí nad vybraným objektem.

Přímo nad dokumentem máte možnost změnit barvu pozadí, duplikovat dokument, přidat nový prázdný list pokud tvoříte vícestránkový dokument nebo vymazat vybraný list.

V horní liště na pravé straně je ještě několik ovládacích prvků jako například "formát listu", stačí kliknout na toto tlačítko a vybrat si z již přednastavených formátů například "A4, A5 atd.", případně pokud si potřebujete nastavit svůj vlastní formát listu, vyberte možnost "Custom" a zadejte šířku a výšku v milimetrech nebo pixelech.

"Paleta barev", která je umístěna hned vedle úpravy formátu, slouží k úpravě globálních barev, které máte použité v dokumentu.

Pokud jste se svou grafikou spokojeni, tak už vám nezbývá než si ji uložit do svého počítače, na to slouží velké zelené tlačítko "Download" v pravo nahoře.

V případě, že grafiku nemáte hotovou, a chcete pokračovat jindy, máte možnost si práci uložit online kliknutím na ikonku "Save" hned vedle tlačítka "Download", upozorňujeme vás ale na to, že je třeba si vytvořit (bezplatný) účet ve službě Wepik.

Napsali o nás na Heureka.cz