DOPRAVA ZDARMA

Nakupte
alespoň za
2.000 Kč
a získejte
dopravu
pomocí
PPL ZCELA ZDARMA.Novinky v tiskárně
Automatická řezačka Duplo

A je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.

více
Nový balící stroj

I v této době boříme firemní rekordy a s tím souvisí také další inovace technologií. Představujeme našeho nového maximálně využívaného pomocníka, který všechno důkladně zabalí!   P.S. Další velká posila je již...

více
Xerox Primelink B9100

Právě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100.  A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Slovník pojmů

Úvod Jak nakupovatSlovník pojmů

SLOVNÍK
TISKAŘSKÝCH POJMŮ

Slovník tiskařských pojmů Vám pomůže při orientaci v naší nabídce i při samotné objednávce vybraného produktu.

 


CMYK – Čtyři základní tiskové barvy, které se používají pro barevný tisk, jsou právě tzv. CMYK, nebo-li C = azurová (cyan), M = purpurová (magenta), Y = žlutá (yellow), K = černá.

 

RGBR (red) = červená, G (green) = zelená, B (blue) = modrá. Tento princip je použit pro zobrazování barev v počítačových monitorech a televizích.

 

Pantone - vzorník barev zavedený přesnou normou. Je využíván pro určení přesného odstínu barvy, např. v grafickém manuálu pro určení barvy loga atd.

 

Barevnost – v naší nabídce naleznete několik variant barevností, obecně udává počet barev na jedné straně papíru / počtem barev na druhé straně:

1/0 = černobílé jednostranné

1/1 = černobílé oboustranné

2/0 = dvoubarevné jednostranné

2/2 = dvoubarevné oboustranné

4/0 = plnobarevné jednostranné

4/4 = plnobarevné oboustranné


Digitální tisk – především rychlý druh tisku. Výhodou je snadná příprava tiskových materiálů. Hodí se pro tisk menšího množství tiskovin. Soubor s předlohu odesíláme z počítače přímo do tiskového stroje.


Ofsetový tisk – hodí se především pro tisk větších nákladů tiskovin. Samotný tisk je založen na rozdílných fyzikálně-chemických vlastnostech tiskové formy, barva se nejprve nanáší na válec, ze kterého se poté přenáší na papír. Ofset je tiskem z plochy, jelikož místa tisknoucí i netisknoucí se nachází na stejné úrovni na tiskové formě. Ofsetový tisk využívá principu vzájemné odpudivosti barev.

 

Solventní tisk - technologie digitálního tisku, která využívá solventní inkoust. Solventní inkoust obsahuje jako nosič barvy ředidlo. Jde o velice trvanlivý a odolný tisk, který se využívá zejména pro výrobu venkovních nosičů.

 

Křídový papír – patří mezi hladké bezdřevé papíry. Křídové papíry mohou být v gramáži od 90 do 350 g/m2. Tiskový materiál však není úplně vhodný pro vpisování textu nebo razítkování.


Ofsetový papír - nenatíraný bezdřevý papír. Ofsetový papír je na povrchu uzavřený a je opatřen lehkým pigmentem.


Laminace – jednostranná nebo oboustranná, dochází k pokrytí papíru fólií. Materiál upravený laminací získává větší odolnost proti vlhku i poškození.


Reflexní papír – speciální úprava povrchu papíru (vytváří neonový efekt), využívána při tisku plakátů či letáků pro zvýraznění.


Vazby:

V1 – vazba je šita drátem do hřbetu pomocí 2 skob.

V2 - jednotlivé listy jsou lepeny a vsazeny do měkkých desek.

V3 - podobné V1, shora umístěné skobičky.

V4 - jednotlivé bloky jsou sešity nití a ty pak sešity nebo slepeny.

V5 – dnes se již téměř nepoužívá.

V6 – např.: leporela.

V7 - na potažení desky je použit papír a na hřbet plátno.

V8 - šitá vazba v tvrdých deskách.


Arch - list papíru o určitém rozměru.


Bigování, rylování - vytvoření promáčklin v místě, kde má dojít k ohybu papíru. Používá se především u vyšších gramáží papíru.


Blok - soubor listů nebo složek, stejné velikosti, spojený u jedné hrany (hřbet bloku).


DTP – anebo také desktop publishing. Jde o tvorbu tištěného dokumentu za pomoci počítače.


Formát - rozměr papíru vyjadřovaný v milimetrech udáním šířky a výšky. Např. A3 (297x420), A4 (210x297)...


Gramáž papíru - tíha listu o velikosti 1 m2. Na této hodnotě je závislá tloušťka papíru – čím vyšší hodnota tím je papír silnější.


Náklad - počet výtisků určité tiskoviny.


Perforace - proražení souvislé řady drážek v daném místě pro snadnější odtržení např.: vstupenek.


Rub a líc – líc je přední strana a rub zadní.


Spad - technika tisku, kdy chceme, aby grafika dosahovala až k čistému okraji tiskoviny po ořezu. Aby takto mohla grafika být vytisknuta, je třeba tisková data připravit tak, aby grafický motiv dostatečně přesáhnul čisté okraje.

Informace

Copyright 2016 - 2020 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz