DOPRAVA ZDARMA

Nakupte
alespoň za
2 000 Kč
a získejte
dopravu pomocí
PPL a Zásilkovny ZCELA ZDARMA.Novinky v tiskárně
Brožurovací Duplo System

    Další novinka právě přistála v naší tiskárně - brožurovací systém Duplo zvládne až 4.000 brožur za hodinu!   Tak objednávejte brožury, ať dáme lince pořádnou testovací zátěž.

více
Automatická řezačka Duplo

A je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.

více
Xerox Primelink B9100

Právě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100.  A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Od obrazu k první fotce

Přidáno: 25.06.2019

Obrazy provázejí lidstvo od věků. Důkazem toho jsou jeskynní malby, které po sobě zanechali naši předchůdci. Snažili se pomocí nich zachytit nejen běžný život, ale i výjimečné události. Starověcí malíři měli, na rozdíl od těch dnešních, daleko horší podmínky. Mnohdy malovali na zdi jeskyní pomocí uhlíků, později byly malby přímo vyrýváni do skal. V současné době je velká snaha převést některé obrazy do fotografií.

 

Co je fotografie a jaká je její historie?

Vznik a vývoj fotografie závisí na technickém pokroku, který je spojen s technickým nadáním lidstva. Její rozvoj souvisí s objevením principu fungování camery obscury  laterny magicy, stejně tak jako camery lucidy.

Mezi první objevy, které však rozvoj fotografie umožnily, patří objev dusičnanu stříbrného, o nějž se zasloužil Albertus Magnus (Albert Veliký) na přelomu 12. a 13. století. Ten byl později používán jako materiál, který je citlivý na světlo. Další objev, který podpořil vznik fotografie, je chlorid stříbrný, o nějž se zasloužil Georg Fabricius v průběhu 16. století. Ten se v souvislosti s fotografií používal při výrobě fotografického papíru.

První snímek, který se považuje za fotografii, vytvořil v roce 1826 Joseph Nicéphore Niépce ny desku vyrobenou z cínu, vyleštěnou a pokrytou petrolejovým roztokem asfaltu. Barevnou fotografii poprvé vytvořil James Clerk Maxwell v roce 1861.

První digitální fotoaparáty se začaly objevovat ve 60. letech minulého století.

 

Fotografování je nejen umění, ale také věda, která využívá celou řadu poznatků nejen z oblasti optiky. Fotografie mohla vzniknout díky celé řadě technických objevů, jejichž prapočátek byl již ve starověké Číně. Zde právě došlo k objevu a rozvoji optiky a camery obscury.

Fotoplátna

V současné době si fotografii můžete nechat vytisknout na fotoplátno. Je to jedna z možností, jak si svoje fotografie nechat zvěčnit. V naší nabídce naleznete fotoplátna různých rozměrů. Vaše vzpomínky tak můžete mít na fotoplátně a lze je umístit kamkoli do interiéru.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2021 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz