DOPRAVA ZDARMA

Nakupte
alespoň za
2.000 Kč
a získejte
dopravu
pomocí
PPL ZCELA ZDARMA.Novinky v tiskárně
Automatická řezačka Duplo

A je to tu! Jedna z největších letošních posil právě přistála v naší tiskárně. Představujeme plně automatické Duplo DC-616 PRO, které zvládne v jednom průchodu řezat, bigovat a perforovat.

více
Nový balící stroj

I v této době boříme firemní rekordy a s tím souvisí také další inovace technologií. Představujeme našeho nového maximálně využívaného pomocníka, který všechno důkladně zabalí!   P.S. Další velká posila je již...

více
Xerox Primelink B9100

Právě dokončujeme instalaci nového pomocníka - produkční tiskárny Xerox Primelink B9100.  A musíme se pochlubit - jde o první instalaci tohoto modelu v ČR! Těšíte se stejně jako my na první výtisky?

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?

Od obrazu k první fotce

Přidáno: 25.06.2019

Obrazy provázejí lidstvo od věků. Důkazem toho jsou jeskynní malby, které po sobě zanechali naši předchůdci. Snažili se pomocí nich zachytit nejen běžný život, ale i výjimečné události. Starověcí malíři měli, na rozdíl od těch dnešních, daleko horší podmínky. Mnohdy malovali na zdi jeskyní pomocí uhlíků, později byly malby přímo vyrýváni do skal. V současné době je velká snaha převést některé obrazy do fotografií.

 

Co je fotografie a jaká je její historie?

Vznik a vývoj fotografie závisí na technickém pokroku, který je spojen s technickým nadáním lidstva. Její rozvoj souvisí s objevením principu fungování camery obscury  laterny magicy, stejně tak jako camery lucidy.

Mezi první objevy, které však rozvoj fotografie umožnily, patří objev dusičnanu stříbrného, o nějž se zasloužil Albertus Magnus (Albert Veliký) na přelomu 12. a 13. století. Ten byl později používán jako materiál, který je citlivý na světlo. Další objev, který podpořil vznik fotografie, je chlorid stříbrný, o nějž se zasloužil Georg Fabricius v průběhu 16. století. Ten se v souvislosti s fotografií používal při výrobě fotografického papíru.

První snímek, který se považuje za fotografii, vytvořil v roce 1826 Joseph Nicéphore Niépce ny desku vyrobenou z cínu, vyleštěnou a pokrytou petrolejovým roztokem asfaltu. Barevnou fotografii poprvé vytvořil James Clerk Maxwell v roce 1861.

První digitální fotoaparáty se začaly objevovat ve 60. letech minulého století.

 

Fotografování je nejen umění, ale také věda, která využívá celou řadu poznatků nejen z oblasti optiky. Fotografie mohla vzniknout díky celé řadě technických objevů, jejichž prapočátek byl již ve starověké Číně. Zde právě došlo k objevu a rozvoji optiky a camery obscury.

Fotoplátna

V současné době si fotografii můžete nechat vytisknout na fotoplátno. Je to jedna z možností, jak si svoje fotografie nechat zvěčnit. V naší nabídce naleznete fotoplátna různých rozměrů. Vaše vzpomínky tak můžete mít na fotoplátně a lze je umístit kamkoli do interiéru.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2020 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz