Náš TIP

DOPRAVA ZDARMA!

Nakupte
alespoň za
3.000 Kč
a získejte
dopravu pomocí PPL
ZCELA ZDARMA.


Novinky v tiskárně
Upgrade e-shopu!

  Milí zákazníci, znovu jsme výrazně vylepšili služby online tisku!   Celé letní prázdniny jsme strávili rozšiřováním, úpravami obsahu a přizpůsováním e-shopu pro lepší používání, redesignem některých částí aj. Pevně věříme, že se...

více
Falcovací stroj Duplo

  S velkým potěšením oznamujeme další přírustek do našeho parku tiskařské techniky - nový falcovací stroj Duplo DF-1200 pro pohodlné skládání papírů.      DF-1200 je falcovací automat s jedinečným způsobem vzduchového podávání papíru. Zařízení...

více
Novinky a akce
Chcete dostávat novinky a akce na svůj e-mail?

Od obrazu k první fotce

Přidáno: 25.06.2019

Obrazy provázejí lidstvo od věků. Důkazem toho jsou jeskynní malby, které po sobě zanechali naši předchůdci. Snažili se pomocí nich zachytit nejen běžný život, ale i výjimečné události. Starověcí malíři měli, na rozdíl od těch dnešních, daleko horší podmínky. Mnohdy malovali na zdi jeskyní pomocí uhlíků, později byly malby přímo vyrýváni do skal. V současné době je velká snaha převést některé obrazy do fotografií.

 

Co je fotografie a jaká je její historie?

Vznik a vývoj fotografie závisí na technickém pokroku, který je spojen s technickým nadáním lidstva. Její rozvoj souvisí s objevením principu fungování camery obscury  laterny magicy, stejně tak jako camery lucidy.

Mezi první objevy, které však rozvoj fotografie umožnily, patří objev dusičnanu stříbrného, o nějž se zasloužil Albertus Magnus (Albert Veliký) na přelomu 12. a 13. století. Ten byl později používán jako materiál, který je citlivý na světlo. Další objev, který podpořil vznik fotografie, je chlorid stříbrný, o nějž se zasloužil Georg Fabricius v průběhu 16. století. Ten se v souvislosti s fotografií používal při výrobě fotografického papíru.

První snímek, který se považuje za fotografii, vytvořil v roce 1826 Joseph Nicéphore Niépce ny desku vyrobenou z cínu, vyleštěnou a pokrytou petrolejovým roztokem asfaltu. Barevnou fotografii poprvé vytvořil James Clerk Maxwell v roce 1861.

První digitální fotoaparáty se začaly objevovat ve 60. letech minulého století.

 

Fotografování je nejen umění, ale také věda, která využívá celou řadu poznatků nejen z oblasti optiky. Fotografie mohla vzniknout díky celé řadě technických objevů, jejichž prapočátek byl již ve starověké Číně. Zde právě došlo k objevu a rozvoji optiky a camery obscury.

Fotoplátna

V současné době si fotografii můžete nechat vytisknout na fotoplátno. Je to jedna z možností, jak si svoje fotografie nechat zvěčnit. V naší nabídce naleznete fotoplátna různých rozměrů. Vaše vzpomínky tak můžete mít na fotoplátně a lze je umístit kamkoli do interiéru.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Informace

Copyright 2016 - 2019 © Tisk online levně, rychle a kvalitně | e-abctiskarna.cz